PUBLICA İletişim | 1 Çanta Al, 1 Deniz Temizle (2017)
15786
page-template-default,page,page-id-15786,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.4.1
 

1 Çanta Al, 1 Deniz Temizle (2017)

 

Türkiye’nin en yenilikçi kahve zinciri olarak kahve tutkunlarına dünyadaki gurme kahve kültürünün değişik tatlarını sunan Espressolab, BİLGİ Moda Tasarımı Programı öğrencileri işbirliğiyle yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Projenin iletişimini BİLGİ Halkla İlişkiler Programı öğrenci ajansı PUBLICA İletişim olarak bizler üstlendik.

Proje, Kolombiya, Brezilya, Guatemala, Honduras, Kenya ve Endonezya gibi çeşitli ülkelerden gelen organik kahve çuvallarını geri dönüşüme kazandırarak, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Kahve çuvalları, BİLGİ Moda Tasarımı Programı öğrencilerinden tasarlanan 6 farklı ürün modeli doğrultusunda değerlendiriliyor. Bu ürünler arasında heybe çanta, laptop çantası, kalemlik, makyaj çantası ve biri yuvarlak diğeri kareli olmak üzere iki sırt çantası modeli yer alıyor. Ürünler, tüm Espressolab şubelerinde Haziran 2017 itibariyle satışa sunuldu. 

Proje kapsamında satışa sunulacak ürünlerden elde edinilecek gelirin tamamı DenizTemiz Derneği TURMEPA’ ya bağışlanıyor. 

 

Basın Yansımaları

Hürriyet, “1 Çanta Al, 1 Deniz Temizle!“, 31 Mayıs 2017

Posta, “1 Çanta Al, 1 Denizi Temizle“, 31 Mayıs 2017

MediaCat, “Çantalar Daha Temiz Denizler için Raflarda“, 30 Mayıs 2017