PUBLICA İletişim | ŞİMDİ DİNLEME ZAMANI (2015)
15566
page-template-default,page,page-id-15566,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.4.1
 

ŞİMDİ DİNLEME ZAMANI (2015)

simdi_dinleme_zamani

2015 yılında gerçekleşen seminerimizin konusu Suriyeli mülteciler ve göç konusunun insan hakları açısından ele alınmasıydı.Seminer kapsamında “Şimdi Dinleme Zamanı” başlıklı panelde Türkiye’deki Suriyeli mültecilere yönelik çalışan iki sivil toplum kuruluşunun temsilcileri söz aldı. Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikte, Small Projects İstanbul İletişim Müdürü Anna Tuson, çocukların okula gidememeleri, okulda karşılaştıkları ayrımcılık, çocuk işçiler, işsizlik gibi sorunlara dikkat çekti. Mülteciler, misafir ve tehdit unsuru görmekten ziyade “Suriye’deki kuzenler” gibi görmek gerektiğini söyledi.

Kendisi de Urfa’da yaşayan Suriyeli bir mülteci olan Hayata Destek Derneği Çalışanı Rana Safaa Sayah, mültecilerin eğitim, cinsel sömürü, işsizlik gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Devletin, Suriyeli mültecilere çalışma imkanlarının sunulması, entegrasyon için çalışması gerektiğine dikkat çekti.

Basın Yansımaları

Bianet, “Bilgi’de Panel: Şimdi Mültecileri Dinleme Zamanı“. 

Gila Benmayor, Hürriyet, “Şimdi Suriyeli Mültecileri Dinleme Zamanı“.

Zete, “Suriye’de Savaş Sürerken Ülkemizdeki Ötekiyi Anlamak için Şimdi Dinleme Zamanı“. 

Habervesaire, “Şimdi Suriyeliyi Dinleme Zamanı“. 

Hürriyet, “Öğrencilerden Suriye Konulu Seminer“. 

Bugün, “Şimdi Dinleme Zamanı Semineri“.